Popularnost Braće Bajić bila je ogromna, i nastavljala je da raste.
Nakon što su se odvažili da odstupe od uobičajenog, i drznuli se da, prvi u komunističkoj Jugoslaviji, gostuju u dijaspori, a potom i u crkvenoj porti u Benkovcu, pred 7.000 pravoslavnih Srba u Hrvatskoj, navukli su na sebe veliku pozornost tadašnje Službe Državne Bezbednosti.
Članak “ Kad kanarinci grakću”, bio je prvi, u nizu kasnijih postupaka, kojim se radilo na tome, da se popularnost Braće Bajić zaustavi i sputa.
To vam je, kao kada napravite branu na reci. Ona se prividno primiri, ali snaga koju tim činom dobije, nemerljiva je i prerasta u sasvim drugi vid energije…
I dok je, nakon izlaska članka u “TV Reviji”, javnost brujala, braća su radila ono što su najbolje umela i najviše volela – pisala, komponovala, pevala i snimala. Za sebe i za druge.
Tih godina, nekako uporedo sa njima, u susednoj bratskoj republici Bosni, pojavila se mlada pevačica, neobične lepote Zilha.
Po dolasku u Beograd, udaje se za tadašnjeg teniskog trenera Radmila Armenulića, uzima njegovo prezime, i svom imenu dodaje još jedno – Silvana.
Kao Zilha Armenulić-Silvana, snima nekoliko ploča sa pesmama koje postižu prosečan uspeh.
‘69. stric i tata komponuju pesmu pod nazivom “Nad izvorom vrba se nadnela”. Silvana ju je čula i poželela da je snimi. Pesma je doživela zavidan uspeh, i Silvanina ploča, po prvi put u njenoj karijeri, dostiže srebrni tiraž od 50.000 prodatih primeraka.
Nakon ovog uspeha, Silvanina popularnost je porasla i za nju su se zainteresovali producenti serije “ Ljubav na seoski način”, od koje kreće velika Silvanina popularnost.
Pesmu “Nad izvorom vrba se nadnela”, do danas je snimilo preko 20 pevačica narodne muzike. Na mnogim od tih snimaka stoji, da je pesma “narodna”, jer je tekstom (Toma Bajić) i muzikom (Andrija Bajić), “donešena”- iskomponovana u potpuno izvornom duhu.